Overslaan en naar de inhoud gaan
Nieuws
07 februari 2025

In memoriam, Professor dr. Frans Claas

Wij ontvingen het verdrietige bericht van het plotselinge overlijden van Professor dr. Frans Claas. Hij overleed plotseling op zondag 2 februari 2025, tijdens een vakantie in Zuid-Afrika.

In de loop der jaren was Frans nauw betrokken bij Matchis en haar rechtsvoorganger  Europdonor. Hij vervulde verschillende rollen in de voetsporen van zijn mentor Prof. Dr. Jon van Rood, de oprichter van Europdonor. Frans was bestuurder van Europdonor en was tot 2021 lid van de Raad van Toezicht van Matchis.

Frans was zijn hele werkzame leven nauw betrokken bij het transplantatiewerkveld. Een onvermoeibare werker die het beste wilde halen uit de mogelijkheden die er waren en hij zelf verder ontwikkelde. Kennis die hij ook graag deelde waardoor ook anderen hiermee verder konden. Naast zijn inzet voor Matchis was Frans nauw betrokken bij EFI, de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS), Eurocord, ASHI, de Universiteit Antwerpen, de Universiteit Leiden en het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). 

Onze gedachten en oprechte condoleances gaan uit naar Frans’ vrouw, Ilse, en familie en iedereen die heeft mogen ervaren wat voor fijne collega hij was.

Frans Claas